Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do szóstej już edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, który polegał na przeprowadzeniu 4 lekcji o następującej tematyce:

1. Świadomy zawsze ubezpieczony
  2. Co ci się należy, kiedy płacisz składki?
  3. Renty i emerytury
  4. E-ZUS, czyli firma pod ręką.

Projekt realizowano w następujących klasach:

- 4B – opiekun:  p. Alina Bałdyga

- 4Sw, 4Iw – opiekun: p. Bogusława Gocłowska

- 4We, 2gWR, 2gBBw – opiekun: p. Dorota Kulesza

Uczniowie poznawali zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi, m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie niesie korzyści i jakie obowiązki,  jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury? Ponadto  dowiedzieli się jak założyć własną firmę, jak zgłosić się do ubezpieczeń, jakie obowiązki oraz uprawnienia ma przedsiębiorca wobec ZUS? Uczniowie zostali wyposażeni w interesujące materiały i pomoce dydaktyczne w postaci zeszytów ćwiczeń. Korzystali z prezentacji multimedialnych, materiałów wideo i ćwiczeń.

Realizacja projektu dała możliwość udziału naszym uczniom w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, którego etap szkolny w postaci testu online odbył się 14 grudnia. Patronat nad projektem i Olimpiadą  objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Największą, regulaminową liczbę punktów uzyskali następujący uczniowie:

- Dominik Antoszewski – kl. 2gWR

- Natalia Szydlik – kl. 4We

- Damian Kowalski – kl. 2gWR

- Michał Pysznik – kl. 4Sw

- Anna Sobiech – kl. 4We

- Krzysztof Kita – kl. 4We

- Natalia Ciecierska – 2gWR

Prace uczniów zostaną zweryfikowane przez organizatorów Olimpiady w celu wyłonienia uczestników dalszego etapu.

Szkolny koordynator projektu – B. Gocłowska