W ramach współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży w dniach 13-15.12.2019 r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli Iwony Kwiatkowskiej i Beaty Łady, wzięli  udział w szkoleniu wyjazdowym. Warsztaty były kontynuacją projektu: „Myśleć,  pracować, współpracować”. Odbyły się w Raszynie.  Przez trzy dni uczestnicy (uczniowie) 2 grup z naszej szkoły zajmowali się treningiem kompetencji społecznych w Ośrodku Konferencyjno–Szkoleniowym 4 Żywioły Falenty. Był to czas intensywnej pracy zespołowej,  połączony z integracją uczestników projektu z województwa mazowieckiego. Ponad 150 uczniów wraz ze swoimi opiekunami i trenerami, miało możliwość wymienić doświadczenia. Wspólnie spędzony czas pozwolił dostrzec korzyści płynące z pracy zespołowej i przyczynił się do integracji członków zespołów. Rozwiązywanie różnorodnych problemów pomogło dostrzec  znaczenie kompetencji społecznych zarówno w życiowych sytuacjach jak i w pracy zawodowej. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca będzie równie bogata w doświadczenia i przyniesie wszystkim wymierne korzyści, będzie innym sposobem zdobycia i wymiany doświadczeń.

B.Łada, I. Kwiatkowska