W obecnych czasach w społeczeństwie coraz częściej pojawiają się przypadki osób nieletnich będących ofiarami różnego rodzaju uzależnień.

Nasza szkoła, aby uświadomić młodzieży skalę tego problemu zorganizowała w dniu 15 listopada spotkanie profilaktyczne z policjantem panią Anetą Waracką z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.  W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich. Młodzież miała niecodzienną okazję spotkania z osobą, która w swojej codziennej pracy spotyka się z tymi problemami i jest profesjonalnie przygotowana do walki z nimi.

Podczas zajęć skoncentrowano się na szeroko pojętej profilaktyce uzależnień. Wskazano na konsekwencje zdrowotne oraz prawne stosowania napojów alkoholowych, narkotyków, dopalaczy i innych środków zmieniających świadomość. Omówiono sposób działania programu „ żółtej kartki” wskazując na szybkie i skuteczne działanie ostrołęckiej policji w walce z przestępczością nieletnich.

Po raz kolejny w naszej szkole w ramach działań profilaktycznych zwrócono uwagę, że życie wolne od substancji psychoaktywnych pozwala na uniknięcie kolizji z prawem i chroni przez wieloma życiowymi tragediami.

Spotkanie zorganizowały w ramach szkolnej akcji profilaktycznej „Wspólnie zgaśmy papierosa” pedagodzy szkolni- pani Monika Brzozowska i pani Renata Sawicka.