"Tydzień dla Oszczędzania" (TDO) to akcja edukacyjna w Polsce i Europie, której celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu zarządzania środkami finansowymi. Związana jest ze Światowym Dniem Oszczędzania, który przypada na 31 października. Każdy kraj celebruje ten dzień na swój sposób. Wspólnym mianownikiem obchodów prowadzonych wspólnie przez banki, organizacje i instytucje są działania podnoszące poziom edukacji finansowej w społeczeństwie. W tym okresie publikowane są badania opinii publicznej pokazujące stałe tendencje oraz zachodzące zmiany w postawach społecznych wobec problematyki oszczędzania, np. z aktualnego raportu Intrum European Consumer Payment 2018 wynika, że 4/10 Europejczyków nie oszczędza regularnie pieniędzy każdego miesiąca. Polacy na tle innych narodowości europejskich nie wypadają źle – 64% deklaruje, że regularnie powiększa swoje oszczędności. Nasuwa się wniosek, że nie możemy przewidzieć przyszłości i dlatego zawsze rozsądnym rozwiązaniem jest oszczędzać pieniądze, gdy tylko możemy sobie na to pozwolić. To daje poczucie bezpieczeństwa i pomaga stworzyć wyjście awaryjne w przypadku kryzysowej sytuacji finansowej.

29 października uczennice klasy 1pWR pod opieką Bogusławy Gocłowskiej i Doroty Kuleszy przygotowały stoisko z materiałami, ulotkami i gadżetami dotyczącymi tematyki pieniądza oraz plakatami zawierającymi cytaty o oszczędzaniu. Młodzież brała udział w konkursach (krzyżówki, rebusy, wykreślanki), szukała rozwiązania dla określonej sytuacji finansowej. Za prawidłowe odpowiedzi czekały słodkie nagrody. Celem szkolnej akcji było uświadomienie społeczności szkolnej, jak ważne jest racjonalne planowanie i podejmowanie decyzji finansowych.