Dnia 22 października 2019r. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery „Pasja, profesja, powołanie „ Również w tym roku warsztaty poprowadziła Grupa Ratownicza Nadzieja. Ratownicy poinformowali młodzież o działalności Grupy Nadzieja oraz opowiedzieli, co trzeba zrobić, by zostać ratownikiem medycznym, jak wygląda jego praca oraz jakie zagrożenia mogą nas spotkać, gdy wybierzemy ten zawód. Zostały również przeprowadzone zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w celu uświadomienia młodzieży, jak należy postępować w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Młodzież miała przyjemność gościć pana Stanisława Orłowskiego.
Pan Orłowski długo i ciekawie opowiadał o swojej, nadal trwającej, "przygodzie" z autografami. Mówił o satysfakcji ze zdobycia podpisu sławnej osoby i o kosztach finansowych i czasowych poniesionych w związku z taką pasją. Dawał liczne przykłady znanych ludzi, spotkanych także w Ostrołęce. Liczne slajdy i segregatory pełne autografów cieszyły się zainteresowaniem młodzieży.
Koordynatorem działań na terenie szkoły w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest doradca zawodowy p. Paulina Biedrzycka

Dnia 23.10.2019r.  zajęcia poprowadził mjr Sławomir Kośnica z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce . Temat  spotkania „Jak zostać Terytorialsem?”. Młodzież z klas maturalnych dowiedziała się również o kierunkach w Wojskowej Akademii Technicznej o zasadach i terminach rekrutacji.