W dniach od 21 do 25 października 2019 r. po raz jedenasty w Zespole Szkół Zawodowych Nr2 w Ostrołęce odbył się Ogólnopolski Tydzień Kariery pod  hasłem: „ Pasja, profesja, powołanie”.
Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) jest akcją o zasięgu ogólnokrajowym zainicjowaną przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jej celem jest propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcenie do planowania kariery zawodowej. Działania kierowane są przede wszystkich do osób młodych, które stoją przed poważnymi decyzjami dotyczącymi swojej przyszłości zawodowej, a także do wszystkich, którzy pragną przyjrzeć się swoim dotychczasowym dokonaniom zawodowym czy edukacyjnym i ponownie wybrać właściwą dla siebie ścieżkę zawodową.

Dnia 21 października 2019 r. w ZSZ nr 2 w Ostrołęce odbyły się warsztaty pod hasłem „ Pasja, profesja, powołanie”. Spotkanie poświęcone było wspieraniu i zachęcaniu uczniów do samodzielnego podejmowania decyzji, w oparciu o indywidualne cele, okoliczności i warunki oraz uświadomieniu młodym ludziom ich roli w procesie kreowania własnej kariery edukacyjno –zawodowej.
Warsztaty zorganizowane zostały po raz jedenasty z udziałem doradców zawodowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia w Ostrołęce –p. Jolanty Bałdygi, p. Magdaleny Prot, p. Dariusza Mrozka oraz doradcy zawodowego z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Ostrołęce –p. Justyny Reszczyńskiej.

Koordynatorem działań na terenie szkoły w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest doradca zawodowy p. Paulina Biedrzycka