Dnia 4 kwietnia 2019 r. reprezentacja naszej szkoły, składająca się z ucznów z klas 1Sw i 1Iw, wzięła udział w rejonowych XLII Zawodach Sportowo-Obronnych "Sprawni jak żołnierze 2018/2019". Zawody na terenie Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle zorganizowało Kuratorium Oświaty w Warszawie - Delegatura w Ostrołęce. Do udziału zgłosiło się trzynaście trzyosobowych drużyn z naszego rejonu, to jest: 8 drużyn chłopców i 5 drużyn dziewcząt. Uczestnicy z Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Wyszkowa, Myszyńca, Kadzidła, Troszyna i Długosiodła rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach:
- tor sprawnościowy,
- strzelanie z 5,6 mm karabinka sportowego do tarczy z odległości 50 m w pozycji leżącej z podpórką,
- rzut granatem treningowym do celu,
- pierwsza pomoc przedmedyczna,
- bieg na orientację.

W klasyfikacji generalnej reprezentacja chłopców zajęła medalowe II miejsce, a dziewcząt IV. Podejmujemy rękawice na kolejne edycje zawodów - ZA ROK JEDZIEMY PO ZWYCIĘSTWO!