Dnia 18 grudnia 2018 roku w Internacie odbyła się Uroczysta Kolacja Wigilijna. Tradycją jest, że w okresie przedświątecznym mieszkańcy Internatu spotykają się z Dyrekcją Szkoły, wychowawcami i pracownikami Internatu na wspólnej kolacji, dzielą się opłatkiem.

Młodzież wprowadziła wszystkich w magię tego wieczoru i w nastrój zbliżających się Świąt śpiewem kolęd. Po części artystycznej dyrektor Szkoły p. Grzegorz  Żebrowski złożył życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku. Następnie odczytany został fragment ewangelii o Narodzeniu Jezusa, po czym wszyscy uczestnicy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Jest to szczególna uroczystość w życiu społeczności internackiej. Przesłaniem, której jest kultywowanie polskich tradycji związanych z Bożym Narodzeniem, przeżywanie ich w gronie najbliższych oraz pogłębianie więzi i integracja zespołu koleżeńskiego.