Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. W trakcie czterech lekcji uczniowie klasy 1F, 1B, 4Iw, 4B poznawali zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi, m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy. Uczniowie zostali wyposażeni w materiały dydaktyczne w postaci scenariuszy lekcji oraz mogli korzystać z bogatych internetowych materiałów multimedialnych. Zwieńczeniem projektu był udział w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, której etap szkolny odbył się 27 listopada. W Olimpiadzie wzięło udział 89 uczniów z ww. klas.

Najwyższą liczbę punktów uzyskali:
- Rafał Krejszeff, 4Iw
- Patryk Murach, 4B
- Natalia Gut, 4Iw.

Prace uczniów zostały wysłane do weryfikacji przez organizatorów Olimpiady.

Projekt „Lekcje z ZUS” realizowały: B. Gocłowska i D. Kulesza.

Szkolny koordynator projektu – B. Gocłowska