Nie jest sztuką biec przed siebie, na oślep. Istotne jest w tym biegu codzienności dostrzec drugiego, niepowtarzalnego i zawsze wyjątkowego człowieka, któremu możemy ofiarować to, co  najcenniejsze – naszą uwagę, czas, dobre słowo, poczucie, że ktoś jest dla nas ważny.

Takim czasem dla wychowanków Internatu był 3 i 4 października 2018 roku,  w tych dniach wspólnie świętowany był Dzień Chłopaka.

Dzień Chłopaka był okazją do wspólnego spędzenia czasu, złożenia serdecznych życzeń kolegom i odwdzięczenia się za ich starania i pamięć o koleżankach w Dniu Kobiet.

Organizacją tej cyklicznej imprezy internackiej zajęła się płeć piękna Internatu, która przygotowała miłą niespodziankę dla wszystkich swoich kolegów.

3 października wszystkim zgromadzonym w stołówce internatu kolegom, dziewczęta najpierw złożyły życzenia, a potem zaproponowały wspólną zabawę, podczas której reprezentanci trzech grup męskich uczestniczyli w konkurencjach. Między innymi wykazali się znajomością świata kobiet odpowiadając na wnikliwe pytania, ale też wiedzę tę wykorzystali w praktyce malując koleżankom paznokcie czy zaplatając warkocze.

W tych zmaganiach najlepsi okazali się reprezentanci grupy V: Kacper Skiba, Sebastian Kuliś, Radosław Fijałkowski, Cezary  Rutkowski i Konrad Gołębiowski.

4 października odbył się natomiast turniej piłki nożnej, w którym zmierzyły się trzy drużyny chłopców. Zmagania piłkarskie zwyciężyła ekipa w składzie: Wojciech Domański, Arkadiusz Federewski, Konrad Klimek, Paweł Klimkowski, Daniel Krośkiewicz, Dawid Zygmunt, Albert Grabowski, Piotr Rychlicki i Tomasz Lubiak.
         Nagrodą w turnieju był puchar ufundowany przez dyrektora ZSZ Nr 2. Po rozgrywkach sportowych wszyscy zebrali się w stołówce Internatu, gdzie uczestniczyli w dyskotece, która zwieńczyła obchody Dnia Chłopaka..

Warto podkreślić, że Dzień Chłopaka, choć jego początek w Polsce sięga zaledwie do roku 1999  i nie ma jeszcze jednolitej daty obchodów na całym świecie, staje się coraz bardziej popularny. Historycznie po raz pierwszy świętowano go w Japonii  5 maja – było to święto Tango-no Sekku obchodzone od VI wieku n.e., po II wojnie światowej przemianowane na Dzień Dziecka.

FOTO RELACJA