Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Dzień Dziecka obchodzi cały rok. Wszystkie działania TPD ukierunkowane są na dobro i rozwój dzieci. Jednak w czwartek 7 czerwca 2018 r. świętowaliśmy w sposób szczególny. Na terenie naszej szkoły odbył się festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka połączony z Dniem Sportu. Tegoroczne święto przebiegało w wyjątkowej – patriotycznej atmosferze, pod hasłem „STO SERC DLA NIEPODLEGŁEJ!”.
Festyn został zorganizowany przez Oddział Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce i Szkolne Koło TPD działające przy ZSZ Nr 2 przy współpracy Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły.
Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji organizujących pomoc dzieciom – podopiecznym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Impreza rozpoczęła się przejściem przez dzieci „100 km dla Niepodległej” na trasie z Miejskiego Przedszkola Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi do Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce.
Wspólne świętowanie rozpoczął występ zespołu ludowego „Podsypka Kurpiowska ", działającego w naszej szkole, a następnie odbył się przegląd pieśni patriotycznych pt: „NIECH PIEŚŃ ZAGOŚCI W ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI”, w którym z wielkim zaangażowaniem wystąpiły przedszkolaki, podopieczni TPD i młodzież.
Przygotowaliśmy dla naszych gości wiele atrakcji, pokazy i konkursy tj. ratownictwo medyczne, wojskowy pokaz samoobrony, „Kącik Urody”, turniej pt: „Jaka to melodia patriotyczna?”, quiz historyczny -„PIŁSUDSKI I DMOWSKI: TWÓRCY NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI”, radosny Świetlicobus, zjeżdżalnie.

Odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „BOHATEROWIE NIEPODLEGŁOŚCIOWI”, na który wpłynęło 52 prace dzieci. Najlepsze zostały zaprezentowane na wystawie przy naszej scenie i nagrodzone podczas festynu.
Wielu emocji dostarczyły dzieciom różnorodne konkurencje sportowe – mini turniej piłki nożnej oraz siatkowej, rzut lotką do celu, tor przeszkód na wesoło.
Młodzi sportowcy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Nie zabrakło również obfitego poczęstunku w postaci kiełbasek z grilla, wielu słodkich smakołyków, zdrowych owoców, warzyw, jak również zimnych i gorących napoi. Dopełnieniem całej imprezy było wręczenie dla wszystkich dzieci prezentów z okazji ich święta.
W imprezie plenerowej wzięło udział ok. 160 dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego
z Ostrołęki, Olszewa -Borek, Lelisa i Myszyńca wraz z opiekunami oraz dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Ostrołęce.
Gratulujemy wszystkim dzieciom!
Dziękujemy za przybycie, wspaniałe występy, rywalizację i dobrą zabawę!
Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem:
Pana Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego,
Pana Zdzisława Siepiery – Wojewody Mazowieckiego,
Pana Jerzego Grabowskiego Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki,
Pana Janusza Kotowskiego – Prezydenta Miasta Ostrołęki,
Pana Stanisława Kubła – Starosty Ostrołęckiego.
Serdeczne podziękowania kierujemy dla wszystkich, którzy włączyli się w tę inicjatywę. Bardzo dziękujemy kierownictwu naszej szkoły, członkom Szkolnego Koła TPD i Samorządu Uczniowskiego, w szczególności uczniom z klas:, 1F, 2F, 3F, 1We, 2WR, 1Sw, 2Sw, 2ISw i 3Iw.

Szkolne Koło TPD