Pod takim hasłem w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Konsumenta,  który przypada 15 marca. Szkolny Klub Przedsiębiorczych wraz z opiekunami przygotował  w związku z tym stoisko informacyjne i konkursy wzbogacające naszą wiedzę konsumencką.

Dziewczęta z klasy drugiej technikum organizacji reklamy zachęcały do rozróżniania uczciwych i nieuczciwych praktyk rynkowych, identyfikowania oznaczeń na opakowaniach produktów  oraz sytuacji, w których można reklamować towary. Można było też wypowiedzieć własne zdanie o pożyteczności i szkodliwości reklamy.

Wszyscy jesteśmy konsumentami, więc warto pamiętać o radach :

- dokładnie czytaj informacje na etykiecie towaru;

- zanim coś kupisz, dowiedz się, czy w innym sklepie nie można tego kupić taniej;

- zastanów się, czy warto korzystać z każdej promocji lub wyprzedaży;

-  paragon jest potwierdzeniem, że sprzedawca zawarł z tobą umowę;

- oglądając reklamy, bądź czujny – przyjmuj informacje, ale broń się przed naciskami.

Dorota Kulesza