15 lutego odbył się w naszej szkole I Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego. Był to drugi etap – ustny. W poniedziałek 13 lutego odbył się etap pisemny a 11 najlepszych uczniów zakwalifikowało się do etapu ustnego. Konkurs organizowany był dla wszystkich uczniów klas pierwszych oraz dla uczniów klasy III gimnazjum. W etapie ustnym uczniowie odpowiadali na 10 pytań z różnych dziedzin życia- geografii, historii, sportu, polityki, muzyki , związanych z krajami niemieckiego obszaru językowego. Wszyscy byli doskonale przygotowani i radzili sobie bardzo dobrze z przygotowanymi przez jury pytaniami. Po podsumowaniu wyników etapu pisemnego i ustnego wyłoniono najlepszych.

• I miejsce zajęli egzekwo – Zuzanna Grabowska- I WE , Wiktor Waśkiewicz – I B
  • II miejsce - Kinga Parzych – I WE
  • III miejsce - Wiktoria Paluch – I WE

Z gimnazjum najlepsza okazała się Aleksandra Tytko.

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki a najlepsi atrakcyjne nagrody.

Gratulujemy.