Dawno w Ostrołęce i powiecie nie było tak dużej akcji rejestracji dawców szpiku. Odbywa się ona 2-4 lutego 2018 roku, m.in. w szkołach, jednostkach policji, straży pożarnej, służby więziennej, centrach handlowych, sklepach - nie tylko w Ostrołęce, ale też powiecie i sąsiednich miastach.
  Dzień ten był dedykowany Emilia Tomczak, która  pracuje w policji w Ostrołęce. Ma 30 lat, męża i troje dzieci - parę miesięcy temu urodziła córeczkę. W grudniu 2017 roku dowiedziała się, że choruje na nowotwór krwi, ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dla policjantki, ale także dla innych osób chorych na białaczkę, zorganizowano akcję w Ostrołęce i powiecie.

W naszej szkole  można było  rejestrować się w bazie DKMS jako potencjalny dawca szpiku.
Z takiej możliwości skorzystało 64 osoby.

Być może ktoś z nas jest bliźniakiem genetycznym pani Emilii , oddając szpik, pomoże odzyskać jej zdrowie? Pomóc możemy również, oddając krew.