W dniu 01grudnia 2017r.  uczniowie „dwójki” bawili się podczas imprezy charytatywnej zorganizowanej przez Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Samorząd Uczniowski pod hasłem „Ostatkowy zawrót głowy 2017”. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Hanna Grądzka- Prezes Oddziału Powiatowego TPD w Ostrołęce.
  W programie  znalazł się konkurs „Moja Pasja”, była lekcja stylu: „Ostatkowe trendy w modzie i urodzie” oraz  „Randa w ciemno”.

Konkurs „MOJA PASJA,  skierowany był do wszystkich uczniów szkoły chętnych do podzielenia się swoją pasją, poprzez przygotowanie prezentacji multimedialnej.

Komisja Konkursowa,  w składzie: pan Grzegorz Żebrowski – dyrektor szkoły, pani Joanna Klikczyńska –wicedyrektor, pani Wiesława Gałka – nauczyciel świetlicy,  pani Monika Brzozowska – pedagog szkolny, pan Marek Sawicki - nauczyciel przedmiotów informatycznych oraz Julia Grabowska -przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego i Arkadiusz Kowalczyk – członek SU.

Komisja  oceniła kreatywność, komunikatywność, oryginalność i  jasność przekazu prezentacji.

Wyniki konkursu:
wyróżnienie – Wiktoria Stawnicza klasa 2F
3 miejsce – Magdalena Suchecka -klasa 1F
2 miejsce – Jan Karczewski – klasa  2 WR
1 miejsce – Sylwia Wronowska- klasa  3F

Sponsorem nagród rzeczowych w konkursie była Galeria „Bursztynowa” w Ostrołęce.

Nagrodą dla finalistów jest również wycieczka szkolna. Celem „lekcji stylu” była prezentacja wybranych tendencji we fryzjerstwie, wizażu i modzie, które przygotowali  uczniowie  klasy 1 F pod kierunkiem pani Jolanty Zyśk. Stylizacje zaprezentowały  modelki: Natalia, Karolina, Paulina i Karolina. Dziewczyny wyglądały zjawiskowo i zebrały zasłużone brawa publiczności.

Duże zainteresowanie wzbudziła też  „Randka w ciemno” . Po serii emocjonujących pytań i „błyskotliwych” odpowiedzi , dwie pary otrzymały karnety  na  randkę w kawiarni „Kafeteria”, na którą zaprosiła  właścicielka - pani Dorota Lewandowska.

W imprezie uczestniczyła cała społeczność uczniowska oraz dyrekcja i nauczyciele. Serdecznie dziękujemy za wrażliwość, otwarte serca i okazaną pomoc podopiecznym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Szkolne Koło TPD