Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do projektu „Otwarta Firma – Biznes przy tablicy”, programu realizowanego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (13-19 listopada 2017r.) – największego na świecie wydarzenia promującego przedsiębiorczość.  W związku z tym 15 listopada odbyło się spotkanie pracowników Banku Zachodniego WBK S.A. Oddział w Ostrołęce z uczniami klas: 3We, 3Iw, 3F, 4B. Młodzież miała okazję dowiedzieć się od osób kompetentnych, np. jakie są korzyści z korzystania z konta dla osób do 26 roku życia, o zaletach bankowości internetowej i bankowości mobilnej, co to jest blik, zasadach udzielania kredytów studenckich. Na koniec spotkania zostały przeprowadzone mini konkursy sprawdzające przekazaną wiedzę. Nagrodzeni otrzymali powerbanki, pendrive’y, długopisy i gadżety reklamowe.

Szkoła przystępując do programu „Otwarta Firma”, m.in.:

- umożliwia młodzieży bezpośredni kontakt ze środowiskiem biznesu

- przygotowuje do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym

- inspiruje do przedsiębiorczych zachowań

- wspiera uczniów w planowaniu ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej.