30 września 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.

Celami nadrzędnymi, które chcieliśmy zrealizować poprzez obchody tego dnia, były:

- podkreślenie potrzeby uczenia się różnych języków i roli wielojęzyczności w zjednoczonej Europie,

- promowanie nauki języków obcych,

- podnoszenie świadomości w zakresie bogactwa i różnorodności językowej Europy, które należy pielęgnować i rozszerzać;

- ukazanie bogactwa kultur i języków w Europie.

Organizatorami tego wydarzenia byli wszyscy nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego. Dla uczniów przygotowano wiele atrakcji, m.in. przeprowadzono konkursy, przygotowano quizy, gry, młodzież rozwiązywała krzyżówki. Można też było zajrzeć do kącika leksykalno-gramatycznego. Kolejną atrakcją tego przedsięwzięcia był kącik fotograficzny oraz kufer z gadżetami do sesji zdjęciowej. Uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, aby mile wspominać to wydarzenie.

Cieszymy się z dużego zainteresowania uczniów i dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach i realizacji tego wydarzenia.