18 października 2017 roku, odbył się po raz piąty Rajd Przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Ostrołęce – Wojciechowicach pn.. „Miejscami Pamięci o 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce.” Rajd został zorganizowany przez Stowarzyszenie Krajowe Koło Weteranów, ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce, przy ogromnym zaangażowaniu Kadry Pedagogicznej przedszkola z panią Dyrektor Krystyną Kwiatkowską.
Dzieci uczestnicząc w rajdzie, zainaugurowały w Ostrołęce rok obchodów 100 – rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
   W rajdzie uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne, łącznie 80 dzieci, które przemierzyły trasę ponad 2 km., na terenie Dzielnicy Wojciechowice, gdzie latach 1921-1939 stacjonował 5 Pułk Ułanów Zasławskich. Dzieci wyruszyły z przedszkola, które znajduje się na terenie dawnych koszar pułku. Następnie przybyły do Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2, gdzie serdecznie przywitała ich prezes stowarzyszenia, społeczność uczniowska i nauczyciele z dyrektorem Grzegorzem Żebrowskim. Dzieci odbyły zajęcia historyczno-patriotyczne w Izbie Tradycji pułku. Wykazały się dużą wiedzą na temat wojska, a szczególnie zadań jakie spełniają obecnie żołnierze. Liczna grupa zdradziła, że w przyszłości będą żołnierzami. Pięknie zaśpiewały pieśń „Białe róże”, udzieliły wywiadu do Radia OKO, zwiedziły szkołę. Następnie dzieci i liczna kadra pedagogiczna przedszkola oraz pani prezes stowarzyszenia powędrowali pod pomnik 5 Pułku Ułanów Zasławskich. Pani Dyrektor Przedszkola złożyła kwiaty na sarkofagu z umieszczoną w nim ziemią z miejsc pamięci, a dzieci zapaliły znicze przy tablicach upamiętniających nazwiska poległych i zamordowanych żołnierzy 5 Pułku Ułanów. Rajd zakończył się w przedszkolu. Był to wyjątkowy dzień; dzieci wytrwałe, radosne, Panie wychowawczynie bardzo cierpliwe, troskliwe i serdeczne. Wyjątkowo piękna pogoda, dodała blasku całemu wydarzeniu.

Wiesława Gałka –prezes stowarzyszenia