26 października 2017 r. odbyło się spotkanie z Krzysztofem Piersą, autorem książki „Komputerowy ćpun”. Operatorem kamery i drona. Pasjonatą fantastyki, modelarstwa, filmów sci-fi i sportów sylwetkowych.
   Było to niezwykłe spotkanie, które zapadnie na długo w naszej pamięci. Młodzież wraz z nauczycielami miała okazję poznać prawdziwą historię osoby uzależnionej od gier komputerowych, który od piątego roku życia nałogowo grał w gry. I tak przez dwadzieścia lat… aż zorientował się, że w ten sposób może przegrać swoje życie; dosłownie i w przenośni. Rozpoczął więc walkę z uzależnieniem od gier komputerowych i wygrał, ale nie była to łatwa droga. Dlatego też, swoim doświadczeniem dzieli się ku przestrodze z innymi graczami, zaś osobom uzależnionych niesie pociechę i nadzieję. Autor książki przybliżył mechanizm wpadania w uzależnienie od gier komputerowych oraz ukazał kolejne etapy wychodzenia z tego nałogu.
   W bibliotece szkolnej odbyło się też spotkanie nauczycieli naszej szkoły z p. Krzysztofem Piersą podczas którego uzyskano cenne wskazówki co do rozpoznawania uzależnienia od gier komputerowych, grach bezpiecznych i niebezpiecznych, propozycjach budowania dialogu pomiędzy graczami oraz ich otoczeniem.

Dziękujemy za energetyczne, pełne emocji spotkanie!