Uczestnicy VI konkursu ,,Młody mechanik” z klas II III technikum pojazdów samochodowych, pojechali na Międzynarodowe targi samochodowe Moto Show Poznań 2017. Uczniowie oglądali wystawy nowych modeli samochodowych m.in. Audi, BMW, Porsche, Lamborghini, Bugatti, Maserati, Ferrari, Mercedes AMG, Jaguar, Tesla, Rolls-Royce, Infinity, Maserati, Aston Martin i inne.
Oprócz pojazdów samochodowych na wystawach można było zobaczyć różnego rodzaju motocykle, campery, samochody ciężarowe efektownie pomalowane. W czasie targów odbywały się różnego rodzaju atrakcje ;. konkursy z nagrodami, spotkania z pasjonatami motoryzacji. Na wystawie oglądać można było również klasyki (Ford Mustang, Fiat 125p, Polonez), samochody terenowe, wyścigowe. Wystawy środków pielęgnacyjnych do samochodów, prezentowały nowoczesne możliwości poprawy wyglądu i trwałość powłok pojazdu. Uczniowie byli bardzo zafascynowani nowymi technologiami i tym samym, rozwinęli swoją wiedzę w kierunku zawodu, w którym się uczą/kształcą.