dzien-przedsiebiorczosci

26 kwietnia, jak co roku, uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości. Akcję organizowała już po raz czternasty Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod patronatem honorowym Prezydenta Polski – Andrzeja Dudy.
   Jeden dzień u wybranych 20-stu lokalnych przedsiębiorców spędzili uczniowie z klasy 1 technikum reklamy i technikum weterynarii. Obserwowali codzienne czynności w zawodzie lekarza i technika weterynarii, fryzjera, bibliotekarza, księgowej, sprzedawcy, recepcjonisty czy pracownika socjalnego. Pracodawcy zachęcali młodych ludzi do współpracy przy wykonywaniu prostych zadań zawodowych.
   Dziękujemy zaangażowanym przedsiębiorcom i instytucjom za partnerstwo w kształtowaniu świadomych wyborów drogi zawodowej naszych uczniów.