Zbliża się 30 kwietnia, a więc data, do której większość Polaków powinna złożyć do Urzędu Skarbowego zeznanie podatkowe o wysokości dochodu osiągniętego w 2016r.
   Młodzież naszej szkoły pod nadzorem opiekunów Szkolnego Klubu Przedsiębiorczych przygotowała akcję informacyjną o podatkach. 27 kwietnia na specjalnie przygotowanym stoisku można było zapoznać się z rodzajami podatków, rodzajami deklaracji podatkowych, rozwiązać "Wielki Test o Podatkach" oraz sprawdzić się w innych zadaniach o tej tematyce. Oglądający dowiedzieli się, że „Dzień Wolności Podatkowej" oznacza dzień, od którego przeciętny obywatel teoretycznie przestaje płacić podatki państwu, a zaczyna pracować na siebie. W Polsce dzień ten przypada na około połowę czerwca i jest wyliczany od 1994r. przez Centrum im. Adama Smitha.
   Podatki na poważnie i z humorem zostały zaprezentowane w postaci prac plastycznych, cytatów i powiedzonek. Oto niektóre z nich:
- "Prawo nie działa wstecz – z wyjątkiem prawa podatkowego",
- „Jest śmierć i podatki, ale podatki są gorsze, bo śmierć przynajmniej nie trafia się człowiekowi co roku”,
- „Śmierć, podatki i rodzenie dzieci! Żadna z tych rzeczy nie przychodzi nigdy w porę”,
- „Podatki to tragikomedia – płaczesz jak płacisz, śmiejesz się jak masz zwrot”,
- „Nic tak nie zbliża żony i męża, jak nadejście formularza zeznań podatkowych”.