Nasza szkoła po raz kolejny zorganizowała akcję informacyjną z okazji Światowego Dnia Konsumenta, który przypada na 15 marca. Młodzież ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczych z klasy 1WR oraz 1Iw2 i 1Sw2 pod opieką nauczycieli: B. Gocłowskiej i D. Kuleszy przygotowała materiały, w postaci plakatów, ulotek, haseł reklamowych i gadżetów, propagujące prawa konsumenta w Polsce. Społeczność szkolna uczestniczyła w konkursach na rozpoznawanie uczciwych i nieuczciwych praktyk handlowych, określała znaki towarowe, wskazywała na zachowania agresywne, uległe i asertywne w relacji klient-sprzedawca. Uczniowie mogli wziąć udział w teście „Świadomy konsument”, wykazując się wiedzą z zakresu ochrony praw konsumenta. Uczestnicy z najwyższą liczbą punktów otrzymali nagrody rzeczowe.

Organizatorzy tegorocznej akcji promowali ogólnopolski projekt „NARODOWA LOTERIA PARAGONOWA” oraz slogan reklamowy „Biało-czerwoni biorą paragony”, przez podkreślali udział konsumentów w finansowaniu podstawowych wydatków państwa.

Gościem specjalnym był pan Andrzej Bednarczyk, miejski rzecznik konsumenta, który w profesjonalny sposób omawiał podstawowe prawa konsumenta. Przekazał uczniom aktualne materiały dotyczące reklamacji, rękojmi czy zakupów na odległość. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 1WR oraz 1Iw2 i 1Sw2. Jesteśmy wdzięczni za przyjęcie zaproszenia i za dotychczasową współpracę ze szkołą.