11 stycznia w bibliotece szkolnej odbyły się Warsztaty fotograficzne - sesja sleeveface zorganizowane przez Internat oraz Bibliotekę Szkolną.
   Sleeveface to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Osoba fotografowana staje się dopełnieniem okładki tworząc kompletną całość. W efekcie powstaje zdjęcie prezentujące zaskakujące połączenie, nadające książce drugie życie.
   Warsztaty poprowadził profesjonalny fotograf pan Stanisław Kaczmarczyk z zakładu fotograficznego „Foton” w Ostrołęce.
   W naszej bibliotece modelami była młodzież Internatu ZSZ 2. W przerwie uczniowie mogli skosztować słodkości oraz wypić kubek gorącej kawy lub herbaty wymieniając się wrażeniami z realizacji pierwszych zdjęć.
   Z zainteresowaniem również przeglądali książkę S. Kelby „Sekrety mistrza fotografii cyfrowej”, która została zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, oraz zgłębiali tajniki gry planszowej „Tajemnice fotografii”.
   Celem przedsięwzięcia była oczywiście promocja czytelnictwa, pokazanie formy kreatywnej zabawy z książką. Naszym uczniom z książką jest naprawdę do twarzy. Ten projekt pokazuje, że:
   Wyobraźnia, książka i aparat = dobra zabawa!
   Efektem pracy tych młodych ludzi są piękne zdjęcia z książką w roli głównej. Wystawa która powstanie w naszej bibliotece szkolnej miejmy nadzieję będzie mobilizacją do pracy i dalszych spotkań.
   Liczymy na to, że zdjęcia się spodobają i sprawią, że jeszcze więcej osób sięgnie po książkę.

FOTORELACJA z warsztatów fotograficznych
FOTORELACJA sleeveface w bibliotece