W dniu 18 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z panią dr Anną Andrzejewską i panem prof. Józefem Bednarek na temat zagrożeń cyberprzestrzeni i świata wirtualnego.
   Uczniowie dowiedzieli się jak niebezpieczne dla zdrowia psychicznego może być zbyt długie przesiadywanie przed komputerem. Usłyszeli także jak gry komputerowe negatywnie wpływają na ich życie. Cyberprzemoc, to inaczej przemoc z użyciem nowych technologii. Do takich działań zalicza się m.in. straszenie czy poniżanie kogoś w Internecie, robienie komuś zdjęć lub kręcenie filmów bez jego zgody, a potem opublikowanie ich w sieci. Cyberprzemoc może dotknąć wszystkich użytkowników Internetu, dlatego dr Anna Andrzejewska przedstawiła także prawdziwe historie osób, które poprzez Internet próbowały ułożyć sobie życie. Niestety, zbytnia ufność do wirtualnych przyjaciół często prowadzi do przykrych konsekwencji, gdyż pod nickami oraz pseudonimami może kryć się ktoś inny. Prowadząca uświadomiła uczestnikom spotkania, że nie należy ujawniać swoich danych osobowych, jeśli nie mamy pewności kto jest po drugiej stronie komputera.
Po południu w spotkaniu z panią dr Anną Andrzejewską uczestniczyli nauczyciele i rodzice.

Organizatorem spotkań była Dyrekcja ZSZ nr 2
oraz pedagodzy szkolni: pani Monika Brzozowska i pani Renata Sawicka