Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do III edycji ogólnopolskiego projektu „Lekcje z ZUS”. Realizacja projektu polegała m.in. na przeprowadzeniu 4 lekcji o następującej tematyce:

1. Świadomy zawsze ubezpieczony.
2. Płacisz i masz, czyli co ci się należy, gdy płacisz składki?
3. Emerytura – twoja przyszłość w twoich rękach.
4. E-ZUS, czyli firma pod ręką.

W ramach projektu 21 listopada 2016r. odbyło się także spotkanie z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Inspektorat w Ostrołęce, podczas którego młodzież miała okazję posłuchać o rodzajach świadczeń i zasiłków wypłacanych przez ZUS, wysokości i rodzajach składek płaconych przez pracownika i pracodawcę, czym charakteryzuje się system emerytalny w Polsce, czego można się dowiedzieć z PUE ZUS, e-urząd. W projekcie oraz w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 4Iw oraz 1ISw.

Realizacja projektu daje możliwość udziału młodzieży w ogólnopolskiej olimpiadzie o ubezpieczeniach społecznych, pt.„Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, której termin etapu szkolnego przypada na 29 listopada. Celem olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

W prace organizacyjne nad projektem aktywnie włączyła się pani Barbara Smardzewska-Czmiel, rzecznik prasowy O/ZUS w Płocku oraz pani Urszula Tułodziecka, kierownik Inspektoratu ZUS w Ostrołęce. Koordynatorami projektu w szkole są opiekunowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczych - Bogusława Gocłowska oraz Dorota Kulesza.