Nasza szkoła, po raz kolejny, uczestnicząc w programie „Otwarta firma – Biznes przy tablicy” wzięła udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości (14-18 listopada 2016), największym na świecie wydarzeniu promującym przedsiębiorczość wśród młodych ludzi.

W dniu 16 listopada uczniowie klasy 4 Iw oraz 4 We uczestniczyli w spotkaniu z zaproszonym gościem Panem Bartoszem Podolakiem, obecnie dyrektorem Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie, przedsiębiorcą oraz radnym. Uczniowie mieli okazję wysłuchać cennych wskazówek dotyczących wchodzenia i radzenia sobie na rynku pracy, znaczenia edukacji i tzw. kompetencji miękkich w kontaktach międzyludzkich, także pracy społecznej i zdobywania doświadczenia na początku kariery zawodowej. Gość zwrócił uwagę na prawidłowe relacje pracownik- pracodawca oraz właściwą motywację w osiąganiu wyznaczonych celów. Jesteśmy zadowoleni, że Pan Bartosz Podolak przyjął zaproszenie i podzielił się z nami swoim bogatym doświadczeniem zawodowym. Wszak powszechnie wiadomo, że młodzi ludzie chętnie uczą się od praktyków!

Szkoła, uczestnicząc w projekcie, otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy, kształtuje wśród uczniów postawy przedsiębiorcze, aktywny stosunek do życia, rozwijania zainteresowań prowadzeniem działalności gospodarczej, czy przybliżania zasad funkcjonowania biznesu. Tworzy się także sprzyjająca atmosfera dla współpracy szkoły z przedstawicielami życia gospodarczego w regionie.

Organizatorem i koordynatorem akcji w szkole byli opiekunowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczych.