logo-tdo2016-3Akcja „TDO - Tydzień dla Oszczędzania” to ogólnopolska, edukacyjna akcja społeczna, której celem jest promowanie idei oszczędzania oraz przekazywanie wiedzy z zakresu racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi. Początkowo związana była ze Światowym Dniem Oszczędzania, który społeczność międzynarodowa obchodzi co roku 31 października. Obecna X edycja prowadzona była pod hasłem: Tydzień dla Oszczędzania" -  wspieramy przedsiębiorcze postawy i zachowania młodych ludzi oraz ich edukację finansową. Partnerami TDO są: Citi Handlowy i Fundacja Kronenberga, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Związek Banków Polskich, Centrum Prawa Bankowego i Informacji, Uniwersytet Szczeciński – Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług. 26 października uczennice ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczych (klasa 1WR i 1ISw) pod opieką Bogusławy Gocłowskiej i Doroty Kuleszy przygotowały stoisko z ciekawymi materiałami, ulotkami i gadżetami dotyczącymi pieniądza czy plakatami zawierającymi cytaty i maksymy życiowe o oszczędzaniu. Uczniowie brali udział w konkursach (krzyżówki, rebusy, wykreślanki), korzystali z gry planszowej „Zasady racjonalnego gospodarowania”. Za prawidłowe rozwiązania czekały nagrody. Celem szkolnej akcji było uświadomienie młodzieży, jak ważne jest racjonalne planowanie, ograniczanie wydatków, gromadzenie oszczędności. Przed nieprzemyślanymi decyzjami młodych ludzi przestrzegał napis: „Nie daj się nabić w balona”.