W dniu 15 czerwca 2016 r. odbył się spływ kajakowy, w którym uczestniczyły zarówno klasy gimnazjum jak i technikum Zespołu Szkół Zawodowych Nr2 w Ostrołęce. Uczestnicy mieli za zadanie przepłynąć trasę Krutyń-Ukta o długości 14 km. Rzeka była spokojna, ale z wartkim nurtem, który sprzyjał kajakarzom w pokonaniu dystansu. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali opiekunowie oraz ratownicy. Tradycją stały się spotkania z łabędziami. Uczniowie mieli również okazję podziwiać piękno przyrody. Spływ okazał się doskonałym pomysłem na aktywność fizyczną, jak również na poprawę relacji rówieśniczych. Nie zabrakło pamiątkowej sesji zdjęciowej. Wśród uczestników zapanował wakacyjno - świąteczny nastrój Śmigusa Dyngusa, polewali się wodą bez obawy o mokre ubrania. Na zakończenie zorganizowano ognisko, na którym była możliwość odpoczynku i zjedzenia posiłku. Pomimo różnej pogody wszyscy wrócili z uśmiechem na twarzy i pełni pozytywnej energii. W drodze powrotnej na uczestników czekała słodka niespodzianka.