02 czerwca 2016 r. na terenie naszej szkoły odbył się festyn zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce i szkolne koło TPD przy ZSZ Nr 2 . Obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka połączono już tradycyjnie z Dniem Sportu.
   Gościliśmy dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego TPD z Ostrołęki, Olszewa – Borek, Lelisa i Myszyńca wraz z wychowawcami. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych, ostrołęckich instytucji organizujących pomoc dzieciom oraz sympatycy.
   W organizację imprezy aktywnie włączyła się Dyrekcja naszej szkoły, Samorząd Uczniowski, nauczyciele, pracownicy i młodzież "Dwójki" z klas:1F,2F,3F,1We,2We,1Sw,1Iw i 2Iw.
Przygotowaliśmy dla dzieci wiele atrakcji, m.in. pokazy , zawody sportowe: turniej piłki nożnej, tor przeszkód, rzut lotką do celu i inne oraz konkurs plastyczny "Żyj zdrowo i kolorowo".
Młodzież i absolwenci szkoły wykonali pokazy: ratownictwa medycznego, samoobrony, street workaut i breakdance. Gościliśmy drużynę footballu amerykańskiego z klubu KFA Kurpie Ostrołęka, w którym trenują nasi uczniowie.
   Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się ścianka wspinaczkowa, kącik urody oraz wata cukrowa. Wiele radości sprawiła zabawa z postaciami z bajek. Nie zabrakło zdrowych pyszności na stołach . Pogoda i humor dopisały a festyn odbył się w bajkowo-sportowej atmosferze.
   Po trudach rywalizacji zabrzmiały fanfary dla zwyciężców, wręczono puchary, medale,dyplomy i nagrody. Dopełnieniem całej imprezy były z serca płynące życzenia i wręczenie dla wszystkich dzieci prezentów z okazji ich święta.
   Dziękujemy wszystkim gorąco . Uśmiechnięte buzie dzieci, to dla nas największa nagroda. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się w organizacjię festynu oraz wszystkim sponsorom.

Słowa uznania kierujemy do:
Starostwa Powiatowego w Ostrołęce,
Fundacji Tesco,
p. Ewy Nisiobędzkiej - właścicielki piekarni,
p. Zofii Leszczyńskiej - właścicielki cukierni,
Państwa Chojnickich - właścicieli PHU Chojniccy,
Galerii Bursztynowej w Ostrołęce
Państwowego Gospodarstwa Ogrodniczego w Ostrołęce
Pani Marzanny Majewskiej – Handel Hurtowy i Detaliczny Artykułami Rolno Spożywczymi
Panu Kiernozek - za przygotowanie waty cukrowej.

Szkolne Koło TPD