1 czerwca 2016r. klasa I Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego świętowała Dzień Dziecka poznając przyrodę i kulturę Kurpiowszczyzny.
Uczniowie zwiedzili Ogród dydaktyczny im. Towarzystwa Przyjaciół Lasu mieszczący się przy ulicy Zawadzkiego 4. Pan Krystian Kowalczyk opowiedział o faunie i florze Kurpiowszczyzny. Zwrócił uwagę na pracę i problemy z jakimi borykają się codziennie leśnicy. Ciekawostką ogrodu są budki lęgowe różnych gatunków ptaków oraz dąb papieski wyhodowany z żołędzia poświęconego przez papieża Jana Pawła II. Ogród wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów.
     Kolejnym punktem wycieczki była scena przy Kupcu gdzie odbywały się występy młodych muzyków.
     Następnie gimnazjaliści zwiedzili Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Obejrzeli wystawę czasową pt. Stanisław Ostoja-Kotkowski oraz wystawy stałe dotyczące historii Ostrołęki i kultury Kurpiów. Bardzo zaciekawił ich sprzęt do obróbki lnu oraz film z 1938 roku „Święto na Kurpiach” pokazujący procesję Bożego Ciała w Myszyńcu.

Opiekunowie: Renata Florczak i Agnieszka Murach