004W ZSZ Nr 2 w Ostrołęce w roku szkolnym 2015/2016 działa Szkolny Klub Filmowy „Cinema”. Założycielkami są nauczycielka języka polskiego Justyna Romaniuk – Drobnica oraz nauczycielka matematyki Monika Sejbuk. Co dwa tygodnie odbywają się spotkania, na których młodzież z naszej szkoły ogląda filmy, a później bierze udział w dyskusjach. Tematem rozmów są dzieła znanych reżyserów czy też filmów „niszowych”, które można zobaczyć jedynie podczas festiwali lub seansów DKF – u.
Celem działalności naszego klubu jest pokazanie młodym ludziom filmów o różnorodnej tematyce i umożliwienie wypowiedzenia się na tematy zarówno dotyczące współczesnego świata, jak i odniesienie się do prawd uniwersalnych, często ukrytych metaforycznie. Po każdym wspólnym seansie odbywa się głosowanie młodych kinomanów. W ten sposób stworzyliśmy ranking, gdzie przyznajemy punkty każdemu z filmów i wyłaniamy ten najlepszy, który podobał się najbardziej. Bardzo cieszymy się, iż uczniów zainteresowanych tematyką filmową jest coraz więcej.
W naszym rankingu najlepiej ocenione zostały następujące filmy:

1.  „Kumple”
  2.  „Dokąd teraz?”
  3.  „Cinema Paradiso”

W ramach działalności koła został zorganizowany konkurs filmowy „Kino bez tajemnic”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych technikum. Laureatami zostali:

• Sylwia Makarewicz kl.1We – I miejsce,
  • Adrian Bogdański kl. 1Sw – II miejsce,
  • Sylwia Wronowska kl. 1F – III miejsce.