20 kwietnia odbyła się XIII edycja ogólnopolskiego programu jednodniowych praktyk u pracodawcy – Dzień Przedsiębiorczości. Akcja organizowana jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem prezydenta – Andrzeja Dudy.
     Już po raz dwunasty uczniowie z naszej szkoły skorzystali z tej możliwości. Młodzież z klasy pierwszej technikum weterynaryjnego odwiedziła lokalnych przedsiębiorców. Z zaciekawieniem zapoznawali się z codziennym dniem pracy lekarza i technika weterynarii, księgowego, sprzedawcy czy policjanta. Niejednokrotnie byli angażowani w proste czynności zawodowe. To atrakcyjny sposób poznania specyfiki określonych zawodów i ewentualnego potwierdzenia swojego wyobrażenia o pracy w tym zawodzie.

Dorota Kulesza