18 kwietnia 2016 roku młodzież kształcąca się w zawodzie technik weterynarii gościła na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
     Uczniowie zwiedzili Wydział Medycyny Weterynaryjnej. Uczestniczyli w prelekcji w Katedrze Histologii i Embriologii, obejrzeli salę ćwiczeń, laboratoria, zapoznali się z metodami przygotowywania i badania preparatów histologicznych przy użyciu nowoczesnych urządzeń, m.in. mikroskopu elektronowego.
     Następnie uczniowie zwiedzili Katedrę Anatomii Zwierząt. Obejrzeli tam plastynaty niektórych zwierząt oraz uczestniczyli w zajęciach w prosektorium. Uczniowie zwiedzili również Katedrę Rozrodu Zwierząt. Wzięli tam udział w ćwiczeniach z zakresu rozrodu.
     Ponadto młodzież miała możliwość porozmawiać z profesorami i studentami Wydziału Medycyny Weterynaryjnej oraz zwiedzić miasteczko studenckie.

Uczniami podczas wycieczki opiekowali się
p. Edyta Brodacka, p. Anna Głażewska, p. Edyta Sikora, p. Krzysztof Kwiatkowski.