1 marca 2016 r. klasa 3B po raz kolejny uczestniczyła w szkoleniu zorganizowanym przez Mazowiecką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa w Warszawie Biuro Terenowe w Ostrołęce nt. „ Wyroby budowlane - certyfikacja ( systemy wprowadzania wyrobów budowlanych do obrotu i stosowania na polskim rynku budowlanym oraz znakowanie wyrobów znakiem B, CE i zgodności z Polską Normą). Warsztaty przeprowadziła mgr inż. Elżbieta Janiszewska- Kuropatwa. Szczegółowo przybliżyła zmiany w prawie budowlanym dotyczące wyrobów i ich certyfikacji oraz zasad wprowadzania do obrotu, a także zasad kontroli związanej z działaniem organów administracji publicznej w tej dziedzinie. Uczniowie, jako młodzi, przyszli fachowcy zostali serdecznie przyjęci przez organizatorów, mogli zadawać pytania, uczestniczyć w dyskusji. Doświadczone grono budowlańców udzielało szczegółowych odpowiedzi i wyjaśniało wątpliwości. Szkolenie po raz kolejny pokazało jak obszerny, odpowiedzialny, ale jednocześnie atrakcyjny jest to dział gospodarki, cieszący się ogromnym zainteresowaniem w Polsce i na świecie. Warsztaty zakończyły się rozdaniem certyfikatów potwierdzających uczestnictwo.

Tekst: Iwona Kwiatkowska