1 grudnia odbył cykl pięciu spotkań młodzieży z naszej szkoły z pracownikami Urzędu Statystycznego w Ostrołęce. W ramach lekcji z ekspertami podstawowe pojęcia demograficzne i dane statystyczne z Mazowsza  poznawali uczniowie z klas 1F, 1B, 1We, 1Iw, 2w. Można było znaleźć odpowiedzi na pytania: Ile jest mieszkańców Mazowsza? Ile nas będzie za 20 lat? Co to jest gęstość zaludnienia? Jak łatwo lub trudno znaleźć żonę w regionie? Co jest najczęstszą przyczyną rozwodów? Od czego zależy ruch naturalny ludności? Jakie są najpopularniejsze kierunki migracji ludności z Mazowsza?
   Jest to już III edycja akcji organizowanej przez Urząd Statystyczny w Warszawie pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty -  „Zrozumieć statystykę”. Młodzi ludzie zasypywani mnóstwem informacji, nabywają w ten sposób umiejętność  interpretowania danych statystycznych, prawidłowego formułowania wniosków.

Dorota Kulesza