Dnia 3 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół z miasta Ostrołęki, powiatów: ostrołęckiego, przasnyskiego, ostrowskiego i makowskiego.

Stypendium Prezesa Rady  Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je otrzymać jeden – najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem. Stypendystą może także zostać uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów.

W tym roku młodzież otrzymała nagrodę z rąk p. Doroty Sokołowskiej – Mazowieckiej Kurator Oświaty. Uczniem naszej szkoły, który został uhonorowany tym wyróżnieniem , jest Paweł Polkowski z klasy 4 Iw.

Na zakończenie uroczystości w programie artystycznym wystąpili uczniowie naszej szkoły. Ogromne podziękowania należą się: Tomaszowi Dubajowi (3Mw), Patrycji Chorążewicz (1F), Milenie Gotkowskiej (3RB), Klaudii Kowal (1B), Darii Kowalczyk (2Iw), Arkadiuszowi Kowalczykowi (1Iw), Natali Kurpiewskiej (1We), Agnieszce Minocie (3Iw), Mateuszowi Pichalowi (4R), Gniewomirowi Pędzichowi (3Mw), Ilonie Pragacz (1F), Julii Sadek (2Iw), Paulinie Safirowicz (1We), Danielowi Topa (1Iw), Anice Topolskiej (3Iw), Adrianowi Zalewskiemu (3Iw), Karolinie Zapadce (1Iw) i Kacprowi Zyśkowi (3Iw), który zadbał o nagłośnienie.

Dziękujemy także nauczycielom, którzy wsparli uczniów: p. Edycie Sikorze, p. Agnieszce Kwiatkowskiej, p. Joannie Górskiej, p. Bożenie Jeruzalskiej, p. Marzenie Rogalskiej i p. Marzenie Orłowskiej.