NOT-300x300OWTW piątek 23 października 2015 r. w całej Polsce przeprowadzone zostały zawody I stopnia Olimpiady Wiedzy Technicznej. W naszej szkole uczniowie klas budowlanych i mechanicznych rozwiązywali zadania związane z matematyką, fizyką, chemią oraz zagadnieniami z budownictwa lądowego i wodnego, mechaniki, elektryki, automatyki, informatyki, elektroniki i energetyki.
Organizatorem Olimpiady jest Naczelna Organizacja Techniczna, a Patronat objął Minister Gospodarki. Jest to jedna z większych olimpiad tematycznych, w której rokrocznie bierze udział około 10 tysięcy zawodników z blisko 500 szkół ponadgimnazjalnych.
Celem OWT jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowania techniką, podnoszenie kultury technicznej, przygotowanie do podejmowania dalszego kształcenia i samodzielnego zdobywania wiedzy wśród młodzieży. Koordynatorem szkolnych eliminacji jest pan Cezary Jaśkiewicz.

Beata Jezierska