Dnia 20 października 2015r.w ZSZ nr 2 w Ostrołęce odbyła się konferencja pod hasłem "Poznaj swojego doradcę kariery”.
   Spotkanie to było zorganizowane w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery koordynowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej.
Celem konferencji było przypomnienie młodzieży, że doradcy zawodowi istnieją i potrafią robić rzeczy niezwykle potrzebne i przydatne każdemu, w każdym wieku i na każdym etapie rozwoju zawodowego. Poprzez „pospolite ruszenie” doradcy zawodowi pragną uświadomić, że stanowią istotną siłę zdolną samodzielnie tworzyć nowe rozwiązania i lokalne działania na wielką skalę.
   Konferencja zorganizowana została z udziałem doradców zawodowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy  Filia w Ostrołęce –p.  Jolanty Bałdygi, p. Magdaleny Prot  i p. Dariusza Mrozka oraz doradców zawodowych Mobilnego Centrum Informacji  OHP w Ostrołęce –p. Anny Małkowskiej - Polewacz p. Agnieszki Fąk- Mróz, p. Anety Glinki oraz p. Waldemara Borowskiego. Udział w Konferencji wziął również koordynator wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce p. Piotr Majk.
   Koordynatorem działań na terenie szkoły w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery był doradca zawodowy Paulina Biedrzycka oraz osoby współpracujące:  Daniela Florczak i  Szkolny Klub Przedsiębiorczych prowadzony przez Bogusławę Gocłowską i Dorotę Kuleszę.
   W konferencji tej brały udział  klasy pierwsze ZSZ Nr2 w Ostrołęce, tj. technik usług fryzjerskich, technik budownictwa i  technik Informatyk o profilu wojskowym, klasa II technik informatyk o profilu wojskowym oraz klasa III technik organizacji reklamy i technik budownictwa.  Konferencję poprowadziła uczennica  klasy IV R  Izabela Adamowska.