Logo PrefbetKonkurs Budowlany „Muruj z PREFBETEM"- przykład do naśladowania. Dnia 14.05. 2015 r. uczniowie uczący w zawodzie technik budownictwa w ZSZ Nr 2 w Ostrołęce brali udział w konkursie Budowlanym: „Muruj z PREFBETEM”, który odbył się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży. Była to VII edycja Konkursu Budowlanego, którego organizatorem i sponsorem jest Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów sp. z o.o. w Śniadowie. W konkursie brali udział uczniowie szkół północno–wschodniej Polski tj. z Białegostoku, Łap, Łomży, Augustowa i z Ostrołęki. ZSZ Nr2 w Ostrołęce reprezentowali następujący uczniowie:

• Magdalena Płochocka z klasy 2B,
  • Zuzanna Laskowska z klasy 2B
  • Bartosz Gawrych z klasy 3B.

Celem konkursu było pokazanie umiejętności murowania bloczkami gazobetonowymi, produktu Przedsiębiorstwa „PREFBET” sp. z o.o. w Śniadowie w technologii tradycyjnej, unowocześnionej na klej, wiedzy z procesu technologicznego oraz historii firmy. Działania te umacniają współpracę firmy ze szkołami , integrują uczniów uczących się w zawodzie budowlanym , a także promują szkolnictwo zawodowe w regionie i są okazją do wymiany doświadczeń. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez firmę i dyplomy. Nasi uczniowie nie pozwolili na odebranie sobie żadnego miejsca na podium, w części teoretycznej zdobyli 3 pierwsze miejsca i doskonale poradzili sobie też w części praktycznej.

Uczniom i nauczycielce p. Iwonie Kwiatkowskiej jako opiekunce uczniów serdecznie gratulujemy!