Dnia 7 marca 2015 r. w Zespole Szkół Budowlano – Geodezyjnych w Białymstoku odbyły się zawody okręgowe XXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
Olimpiada organizowana jest przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym założeniem OWiUB jest promowanie zawodu budowniczego oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności budowlanych wśród młodzieży.  Uczniowie uczestniczący w olimpiadzie muszą wykazać się nie tylko ponadprzeciętną wiedzą z zakresu budownictwa, ale też z takich przedmiotów jak matematyka, fizyka i chemia.
W zmaganiach z zagadnieniami budowlanymi wzięło udział 35 uczniów z województw podlaskiego, warmińsko – mazurskiego i mazowieckiego. Naszą szkołę reprezentowali: Kamila Brożek, Kinga Łępicka i Damian Kisiel z klasy 4B pod opieką nauczycielek Agaty Chrzanowskiej i Beaty Jezierskiej.