03 marca 2015r. klasa 3B z nauczycielkami Iwoną Kwiatkowską i Beatą Jezierską uczestniczyła w kolejnym z cyklu szkoleń na temat zmian w prawie budowlanym. Wykład prowadził dr inż. Jerzy Dylewski. Poruszane kwestie dotyczyły między innymi pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego. Jest to w Polsce proces bardzo długi  i wymagający całej masy formalności. To skutecznie odstrasza potencjalnych inwestorów indywidualnych od podjęcie decyzji o budowie domu. By poprawić tę sytuację Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zaplanowało zmiany.  Zniesienie obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę lub przebudowę domu jednorodzinnego to najważniejsza zmiana w ustawie Prawo budowlane. W wyniku tej zmiany będzie można rozpocząć budowę domu po dokonaniu zgłoszenia. Taka możliwość przysługiwać będzie inwestorowi realizującemu budynek, którego obszar oddziaływania nie wykracza poza granice działki objętej inwestycją. W ciągu 30 dni od złożenia zgłoszenia przez inwestora urząd będzie miał możliwość wniesienia sprzeciwu. Jest to sprawa bardzo ważna, o czym przekonali się uczestnicy szkolenia, biorąc udział w dyskusji z udziałem doświadczonych osób pracujących w branży.