Dnia 10 grudnia 2014 roku uczniowie klasy 2 B oraz nauczycielki Agata Chrzanowska i Iwona Kwiatkowska uczestniczyli w spotkaniu z dr. inż. Piotrem Jermołowiczem, wykładowcą ze Szczecina, specjalistą od mechaniki gruntów. Tematem szkolenia były awarie w budownictwie. W zabawny sposób, a jednocześnie podkreślając powagę zdarzeń, przedstawiono stateczność skarp, osuwiska, osiadanie dróg, utratę stateczności ścianki szczelnej, a także konstrukcje oporowe. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wykładzie, poczuć się jak studenci. Mogli zadawać pytania, a jednocześnie słuchać pytań fachowców z branż budowlanych i odpowiedzi na te trudne zagadnienia, z którymi niejednokrotnie przyjdzie im się zderzyć podczas pracy zawodowej. Było to ciekawe spotkanie, pokazujące rolę i zadania poszczególnych uczestników procesu inwestycyjnego , ich błędy, sposoby naprawiania. Część czasu poświęcono na nowe zagadnienie dotyczące spójności projektowania i jednocześnie wykonawstwa, a także stawania do przetargów. Na koniec uczestnicy otrzymali zaświadczenie ukończenia szkolenia nt.: „ Awarie w budownictwie”.