packDnia 9 kwietnia 2014r. uczniowie technikum organizacji reklamy (klasa 2R oraz 3R) uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Packaging Innovations to obecnie najważniejsze targi w Europie Środkowo-Wschodniej dla branży opakowań, etykiet, kodów, nalepek, itp. Organizowane są po raz szósty, zainteresowanie nimi wśród polskich i zagranicznych wystawców z każdym rokiem wzrasta. W obecnej edycji udział wzięło ponad 130 firm, a liczba gości branżowych przekroczyła 3 tysiące. Stoiska targowe zostały podzielone na 4 strefy tematyczne:

1. Strefa Luxpack – opakowania na produkty luksusowe z tzw. „wyższej półki”, opakowania ozdobne i opakowania typu Premium,

2. Strefa Labelling – etykiety, kody, nalepki, materiały POS, displaye, nadruki na opakowaniach, uszlachetnianie druku, plotery,

3. Strefa Co-Packaging – pakowanie, przepakowywanie, konfekcjonowanie, kontrola jakości,

4. Logispack – opakowania zbiorcze, logistyczne, wewnętrzne, ochronne, gotowe na półkę.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obserwować organizację targów, rozmieszczenie stoisk, zasady prezentacji firmy czy produktów, jakie stosować elementy promocji, aby przyciągnąć klienta. Oglądali opakowania tekturowe, plastikowe, szklane, drewniane, metalowe, inteligentne, ekologiczne, displaye oraz usługi w zakresie projektowania oraz recyclingu opakowań. Podziwiali innowacyjne rozwiązania w dziedzinie technologii produkcji opakowań, nadruku, wykorzystania materiałów czy recyclingu. Uczestniczyli w wykładach i seminariach, prowadzonych także w języku angielskim. Odwiedzali Strefę Studenta, gdzie wybrani w konkursie młodzi projektanci prezentowali prototypy swoich opakowań dla szerokiego grona odbiorców. Udział klas organizacji reklamy w tak prestiżowej imprezie to także wyróżnienie dla szkoły. Organizatorzy, w drodze wyjątku, wyrazili zgodę na uczestnictwo naszej młodzieży w Targach Packaging Innovations. Szczególne podziękowania składamy pani Małgorzacie Hejnar Kierownikowi Działu Marketingu Firmy easyFairs ®Poland Sp. z o.o.