toplwiatkoKonkurs odbywa się pod honorowym patronatem Wydziału Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W dniu 31 marca 2014r wszyscy wielbiciele fizyki stanęli w szranki z zadaniami i łamigłówkami fizycznymi. W tym roku w konkursie brało udział 20 uczniów: 10 z klas pierwszych I, M, We, F i 10 z klas drugich B i M.
Wszystkim uczestnikom opiekunowie konkursu życzyli powodzenia oraz wiele przyjemności podczas zmagania się z lwiątkowymi zadaniami. Organizowane przez nas przedsięwzięcie jest skuteczna motywacją uczniów do zdobywania wiedzy, a także jako sposób uzupełniania programu zajęć szkolnych. Konkurs fizyczny Lwiątko zawiera 30 zadań testowych zamkniętych z których tylko jedna jest z pięciu w każdej grupie jest prawidłowa, przez 75 minut należy przeanalizować 150 problemów fizycznych zatem tempo pracy prowadzi nieuchronnie do przegrzania mózgowego procesora.