Nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej ukazała się publikacja „XXII – XXVI Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych 2009-2013”. Autorzy, dr inż. Anna Jankowska oraz mgr Andrzej Oniszczuk, gościli w naszej szkole w 2010 roku podczas Finału Centralnego XXIII olimpiady budowlanej. Tak wspominają, w swojej książce, współpracę z naszą szkołą:

„Wielki wysiłek organizacyjny, profesjonalizm i urok Kurpiów na zawsze pozostaną w pamięci uczestników. Ostrołęka podtrzymała wysoko postawioną poprzeczkę z poprzedniego Finału. Opiekunom i Komitetowi Głównemu zorganizowano wycieczki po Kurpiowszczyźnie,uczniom wycieczkę do branżowego zakładu XELLA ( YTONG). Pozyskani liczni sponsorzy ufundowali nagrody wszystkim uczestnikom finałowych zawodów, oczywiście o gradacji wartości zależnej od zajętego miejsca.”

Podkreślone zostało również zaangażowanie, w organizację finału OWiUB, władz samorządowych na czele z Prezydentem Miasta Ostrołęka Januszem Kotowskim. Witryna internetowa www.olimpiadabudowlana.pl , czytamy na stronach książki, powstała dzięki nauczycielom naszej szkoły.
Organizacja centralnych zawodów budowlanych w naszej szkole to już historia. Cieszymy się, że mieliśmy okazję na trwałe zapisać się w rozwój kształcenia zawodowego,przezwyciężając trudności i umożliwiając przeprowadzenie imprezy na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym w „szkole z klasą i historią”.

Olimpiad