W Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce działa Koła  Przyjaciół  Zwierząt Sukurs, które powstało w 2005 r. z inicjatywy uczniów.

Regulamin
1.     Członkiem  Szkolnego  Koła  Przyjaciół  Zwierząt  może  być  każdy  uczeń,  który  poprzez  swoje  działanie i  postawę  pomaga  zwierzętom.
2.     Członkowie  Koła zgłaszają  propozycje do  planu  pracy  Koła,  na  ich  podstawie  opiekun  i  zarząd  Koła  opracowują plan  pracy.
3.     Zarząd  Koła  liczy  3  osoby:  prezesa,  sekretarza i  członka.
4.     Posiedzenie zarządu  Koła  zwołuje:  opiekun,  prezes lub  sekretarz  przynajmniej  raz  na  kwartał.
5.     Działalność  Koła  jest  zgodna  z  celami  TOZ.
6.     W  Kole  działają  sekcje.

Cele koła
1.  Kształtowanie  postaw proekologicznych,
2.  Uwrażliwianie  młodzieży  na  potrzeby  zwierząt,
3.  Uświadamianie  uczniom  konieczności  ochrony  zwierząt  i  niesienia         pomocy  zwłaszcza  zwierzętom  bezdomnym

Formy  pracy
1.     Gromadzenie  karmy  i  dokarmianie  zwierząt.
2.     Przygotowanie  gazetek  ściennych.
3.     Organizowanie  szkolnych  wystawy poświęconych zwierzętom.
4.     Organizowanie zebrań Koła poświęconych problemom  ochrony  zwierząt.
5.     Przygotowanie  wystaw,  plakatów,  fotografii  itp.
6.     Pomoc bezdomnym zwierzętom – współpraca ze schroniskiem  w  Kruszewie  Organizowanie  szkolnych  konkursów  z  nagrodami.