Dnia 7 listopada 2013 roku uczniowie klasy  pierwszej kształcący się w zawodzie technik budownictwa odwiedzili plac budowy nowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego  przy ul. Braterstwa Broni w Ostrołęce –Wojciechowicach. Inwestycja jest na etapie wykonywania fundamentów. Młodzież przyglądała się pracom polegającym na przygotowaniu do ułożenia mieszanki betonowej ław fundamentowych: montaż deskowania i roboty zbrojarskie. Wykonawca objaśnił szczegółowo sposób i warunki techniczne wykonania prac oraz organizację robót.  Omówiono również elementy zagospodarowania placu budowy. Uczniowie mogli zaobserwować zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu.

Dzięki staraniom pani Ewy Tyszki młodzi budowlańcy będą mogli odwiedzać systematycznie budowę przy kolejnych etapach jej realizacji. Dzięki temu będą mieli okazję poznania całego procesu inwestycyjnego. Czterokondygnacyjny podpiwniczony blok mieszkalny wraz z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu będzie oddany do użytku pod koniec 2014 roku.
   Pani Ewa Tyszka dzieląc się swą wiedzą w zakresie kierowania robotami budowlanymi i projektowania oraz cennym doświadczeniem zawodowym wprowadziła uczniów w tajniki branży budowlanej. Wycieczka okazała się ciekawą lekcją a zetknięcie się z realnymi robotami dało  młodym osobom spojrzenie na zawód, który wybrali oraz na dziedzinę nauki, jaką jest budownictwo.