Dnia 6 listopada 2013 roku uczniowie klasy 4 B wraz z p. Agatą Chrzanowską, Beatą Jezierską i Ewą Tyszką uczestniczyli w szkoleniu „Prawo Zamówień Publicznych” zorganizowanym przez Mazowiecką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. Spotkanie odbyło się w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce. Przyszli budowlańcy poznali regulacje prawne przewidziane ustawą i procedury obowiązujące  w obszarze zamówień publicznych. Prowadzący szkolenie poruszył aspekt pozycji wykonawcy w postępowaniach o zamówienia publiczne, wskazywał czynniki powodujące skuteczność działań a także informował jak się przygotować do udziału w postępowaniach o zamówienie publiczne. Udział w szkoleniu stał się również okazją do poznania środowiska lokalnych przedsiębiorców budowlanych i identyfikacji z grupą zawodową.  Na zakończenie uczniowie otrzymali zaświadczenia o odbyciu szkolenia wystawione przez organizatora.