13 czerwca 2012 w ATM Studio w Warszawie odbyła się Gala Finałowa VI edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”. Spotkali się tam finaliści konkursu „Znajdź haka na raka”. Konkurs był kolejnym etapem programu MHNR6 i polegał na przygotowaniu kampanii społecznej promującej profilaktykę nowotworu skóry - czerniaka.

Wśród finalistów znalazły się dwa zespoły „Hakowiczów” z naszej szkoły. Zespół I w składzie: Klaudia Koksa (lider), Kamila Bednarczyk, Wiktoria Domurad, Piotr Rębała, Piotr Mrówka, przygotował kampanię „Pamiętaj, obejrzyj się, więcej pewności mniej stresu!”. Natomist zespół II w składzie: Zenon Jerominek (lider), Magdalena Kadłubańska, Kinga Łępicka, Paulina Domurad, Radosław Choromański, przygotował kampanię „Obudź się w odpowiednim momencie”.

Wręczono nagrody dla 5 najlepszych zespołów, które przygotowały projekty kampanii społecznej na temat czerniaka. Zwyciężyli Hakowicze z Zespołu Szkół w Kietrzu za kampanię „Obserwuj znamiona”.

Na zakończenie Gali Finałowej odbył się koncert ambasadorów programu. Wystąpili: Marcin „Liber” Piotrowski, Rafał Brzozowski i Natalia Szroeder. Całość prowadziła Patrycja Kazadi.

„Hakowicze” serdecznie dziękują wszystkim za wsparcie podczas realizacji działań lokalnych i przygotowań projektów kampanii społecznych VI edycji programu „Mam Haka na Raka”. Dziękujemy również „Hakowiczkom” z I LO w Ostrołęce za wspólny Marsz Hakowicza. Natomiast „Hakowiczkom” z III LO za wspólną Galę Finalową.

Opiekun – Renata Florczak